Strona główna

Rok szkolny 2020/2021
Rok szkolny 2019/2020
Rok szkolny 2018/2019
Rok szkolny 2017/2018
Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2008/2009

Rok szkolny 2007/2008

 Rok szkolny 2006/2007

Rok szkolny 2005/2006

Rok szkolny 2004/2005

Rok szkolny 2003/2004

Z życia zespołu

Czekamy na listy
 
 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 


DLA OLEŃKI

 

Z wielką radością wzięliśmy udział w pikniku charytatywnym zorganizowanym w sobotę 19 września br. w Lubichowie, by wesprzeć Oleńkę Dzienniak w pojedynku z chorobą. Byliśmy wręcz zaszczyceni, że mogliśmy dołożyć również od siebie małą cegiełkę w walce o zdrowie Oleńki, aby wyleczyć jej chore serduszko.

To dla Oleńki wystąpiliśmy w montażu słowno - muzycznym

 połączonym z przesłaniem o pomoc

w ratowaniu zdrowia dziewczynki.

Specjalnie dla Olki i wszystkich ludzi dobrej woli

zaśpiewaliśmy wg własnej aranżacji pieśń "Ave Maryja"

trzymając w swych dłoniach wymowne serduszka

z kociewskimi kwiatkami.

 

Ponadto, przekazaliśmy na licytację dwie skromne,

ale dla nas znaczące nagrody:

z festiwalu w Debrznie 2010 i z tegorocznego turnieju

w Wielu.

P.S. Panie Przemku, bardzo dziękujemy za Pana wrażliwość,

okazane serce i wsparcie finansowe dla Oleńki.

Mini koncert Marysi Gosz.

Brawo Marysiu! Wspaniały popis!

 

 

Wierzymy, a właściwie jesteśmy pewni, że historia malutkiej Oleńki zakończy się szczęśliwie.

 

 

"NIECHAJ KOCIEWSKIE ANIOŁY NAD TOBĄ CZUWAJĄ

I SWOIMI SKRZYDŁAMI ZAWSZE CIĘ OTACZAJĄ"

 WYRÓŻNIENIA DLA NASZYCH SOLISTEK

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim wraz z współorganizatorem - Wydziałem Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starogardzie już po raz 12. zorganizowało Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej pn. "Jedziemy do lasu".

Główne cele konkursu to przede wszystkim: rozwijanie u uczniów zainteresowania problematyką ochrony przyrody, podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja śpiewania wśród młodego pokolenia, samokształcenie muzyczne, możliwość niezależnej prezentacji oraz sprawdzenia swoich możliwości. Z powodu pandemicznej sytuacji tegoroczny Konkurs przebiegał w nieco inny sposób niż do tej pory. Uczestnicy nagrywali wybraną przez siebie piosenkę w Studio Nagrań OPP i na podstawie nagrań wideo Komisja Konkursowa w składzie: Tadeusz Negowski, Janusz Urban, Jacek Sadowski, Agata Glejt i Stefan Galiński dokonywała oceny.

Reprezentantki naszego Zespołu  -  Elżbieta Kaleta (klasa IV) i Mirela Stiwe (klasa II) z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie postanowiły zadebiutować w tymże festiwalu. I słusznie, bo debiut naszych dziewczynek okazał się udany i obie nasze reprezentantki zostały wyróżnione - każda w swojej kategorii wiekowej - przez komisję festiwalową.  

   Elżbieta Kaleta     Mirela Siwe
   

Serdecznie gratulujemy naszym solistkom udanego debiutu.

Jesteśmy z Was dumni!

  

Zapraszamy na  nasz kanał  YouTube, gdzie można zobaczyć

 i usłyszeć nasze solistki:

Występ Eli

Występ Mireli


 

"LUBICHOWSKIE KOCIEWIAKI”
W STUDIU RADIA GŁOS W PELPLINIE

(Z HISTORII ZESPOŁU - 18.12.2012)

"Bardzo ucieszyło nas zaproszenie do studia rozgłośni katolickiej Radia Głos w Pelplinie. Nagraliśmy tam nasze misterium „Vigilate” oraz kilka ulubionych przez nas kolęd i pastorałek. Nie ukrywamy, że emocje sięgnęły zenitu, ale ciepła i serdeczna atmosfera w studiu łagodziła nasz stres. Jednym słowem było bardzo sympatycznie. Przy okazji zdobyliśmy kolejne doświadczenie i wzbogaciliśmy nasz artystyczny warsztat pracy".

Misterium składa się z trzech części łagodnie przechodzących w pewną całość. W 1. części - na tle muzyki refleksyjnej - czyniliśmy rozważania związane z oczekiwaniem na przyjście Pana. W 2. części ukazaliśmy, jak Maryja i święty Józef przygotowywali się na Boże Narodzenie, a w ostatniej części misterium, to już święta i życzenia świąteczne od Zespołu.

Pomimo upływu czasu i wyjątkowej sytuacji nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu oczekujemy na przyjście Pana i Boże Narodzenie składając sobie życzenia świąteczne.

Korzystając z okazji i potrzeby serca prosimy przyjąć od nas, od całego Zespołu życzenia zdrowych, pogodnych i wypełnionych optymizmem świąt. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, niesie ze sobą atmosferę dobroci, zgody i wzajemnego szacunku. Niech dobra nowina napełni serca nadzieją i optymizmem. A, że święta będą inne niż w latach poprzednich, to nic, Narodzony Jezus Chrystus jest zawsze taki sam pełen miłości i miłosierdzia …

Do życzeń dołączamy prezent - nasze misterium, w którym udział wzięli: Elwira Schulz, Monika Piesik, Klaudia Zielińska,

Klaudia Rzóska, Szymon Sroka, Michał Toczek i Jan Krysiak.

Uprzejmie informujemy, że audycja z naszym udziałem była emitowana w Radiu Głos przed Wigilią oraz w samą Wigilię w 2012 roku i jest do odsłuchania na naszym kanale YouTube, tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=_fZ-Sz5TMb8&feature=youtu.be

Próba mikrofonów i mała rozgrzewka
przed nagrywaniem audycji.
Za chwilę sygnał zza szyby da znak kończącej się przerwy
i z wielką odpowiedzialnością przystąpimy do pracy.

Nagrania dobiegły pomyślnie do końca. Nasza ekipa wraz z realizatorem audycji.

Spełnieni i pełni pozytywnych emocji
opuszczamy studio Radia Głos.

 Patrycja Golimowska - reprezentantka naszego Zespołu "Lubichowskie Kociewiaki",  podjęła nowe wyzwanie. Po niedługim namyśle zgodziła się na udział w telewizyjnym  programie poradnikowym poświęconym problemom psychologicznym dzieci i młodzieży pod nazwą EMOCJE. Jest to jeden z bloków feryjnych programów TVP3.

Twórcy programu podejmują  tematy związane z sferą psychiczną, z którymi każdy młody człowiek się często boryka. Obecna pandemia to dla wielu z nich bardzo trudne doświadczenie, niosące ze sobą eskalację istniejących już problemów, ale i pojawianie się kolejnych. Dlatego właśnie stworzono bezpieczną przestrzeń telewizyjną do rozmowy o ludzkiej psychice.

Prowadzący - aktor Piotr Bajtlik - w imieniu młodzieży biorącej udział w programie zadaje pytania poszczególnym ekspertom, ale  zwraca się także do młodzieży, która również ma możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom.

Każdy odcinek jest poświęcony przedstawieniu i zdefiniowaniu konkretnego problemu, omówieniu jego przyczyny, podaniu konkretnych przypadków, przeanalizowaniu emocji, ale i wspólnemu zastanawianiu się nad możliwymi rozwiązaniami, podaniu „narzędzi”, dzięki którym młody człowiek sam może wyjść ze swoich problemów. Będzie mowa m.in. o nudzie, bezsenności, tremie, samotności, wzroście poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, trudnych sytuacjach w rodzinach dysfunkcyjnych…

Tematy, których podjęła się nasza Patrycja to: lęk, bezsenność, samotność oraz zażenowanie.  Program był emitowany w dni robocze o 10:50 w TVP3, ale można obejrzeć również w VOD, tutaj:

* https://vod.tvp.pl/video/emocje,odc-2-lek,51570018

* https://vod.tvp.pl/video/emocje,odc-5-bezsennosc,51570153

* https://vod.tvp.pl/video/emocje,odc-7-samotnosc,51570197

* https://vod.tvp.pl/video/emocje,odc-8-zazenowanie,51570228

Serdecznie zapraszamy, a Patrycji - naszej Kociewiance, gratulujemy udziału w programie.

  

Oto krótka wypowiedź Patrycji

"Cieszę się, że mogłam wziąć udział w programie. Było to świetne nowe doświadczenie. Wiem, że mogłam wypaść lepiej, ale bardzo stresowałam się zwłaszcza w pierwszych dwóch odcinkach i dlatego moje wypowiedzi nie były takie, jakie bym chciała. Bardzo miło rozmawiało mi się z zaproszonymi rówieśnikami. Były to osoby z całego kraju, a nawet ze Stanów Zjednoczonych. Spora grupa, to młodzież  z Chełma i okolic Lublina. Z Kociewia,  to tylko ja byłam. Przed każdym nagraniem prowadziliśmy rozmowy prywatne, aby rozładować atmosferę i by troszkę poznać się, a później pisaliśmy na "wspólnej grupie". Ogólnie bardzo sympatyczny zespół. Wprawdzie była to dość krótka przygoda i trudno mówić o jakichś bliższych kontaktach z kimkolwiek, ale na pewno od czasu do czasu odezwiemy się na naszej "wspólnej grupie".

Dzięki programowi EMOCJE rozbudziłam zainteresowanie nad sferą psychiczną człowieka, czego wcześniej nie robiłam.  Rozmowy z psychologami (często poza anteną) były bardzo wartościowe i spowodowały chęć zadawania sobie pytań; jak się czuję, kiedy czuję się źle, czemu czuję się tak, a nie inaczej. Przekonałam się do przeprowadzania analizy problemu i zastanawianiu się, co mogę zrobić, aby czuć się lepiej…

Wystąpienie w programie TVP, to wielka dla mnie przygoda oraz  satysfakcja i bardzo chętnie wzięłabym udział, gdyby ponownie nadarzyła się taka okazja".

 

 

Patrycja - w 2. rzędzie w środku - podczas nagrań,
które trwały przez kilka dni po półtorej godziny.
W studiu nagrań.
Prowadzący program: aktor Piotr Bajtlik
Reżyseria - Katarzyna SzczukaMarysia  Gosz w programie TVP "Uczniowie z klasą"

Po obszernej rekomendacji dorobku,  Marysia  Gosz -  nasza Kociewianka -  zakwalifikowała się do udziału w programie "Ferie z TVP" w magazynie "Uczniowie z klasą" emitowanym w Telewizji Polskiej.

W programie tym uczniowie z klasą udowodniają, że niezależnie od tego skąd pochodzą, rozwijanie zainteresowań jest możliwe, że wystarczy połączenie talentu, motywacji i cierpliwości z pracą, by walczyć o wymarzony cel. W tym dziecięco - młodzieżowym talent show, pokazani są młodzi mistrzowie i wspierający ich najbliżsi. To program, do którego zaproszeni są zwyczajni niezwyczajni młodzi ludzie, by mogli zaprezentować swe często niezwykłe umiejętności i zainteresowania.

Marysia  jest uczennicą ósmej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie. W tym roku kończy Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim. Jej główną pasją to muzyka i śpiew. Gra na klarnecie i  na gitarze. Komponuje dla siebie drobne utwory. Ma swój kanał na YouTube, gdzie śpiewa covery - tutaj link: https://www.youtube.com/channel/UC9hiPIj0E-2oXp6BUy7U9mg  

Marysia z pewnością zasługuje na wielkie uznanie, gdyż nauka i dojazdy do obu szkół wymagają wiele poświęcenia i nie lada wysiłku, by wygospodarować jeszcze czas na próby i występy w Zespole, do którego należy już 6. rok i aktywnie w nim uczestniczy.

Program z udziałem Marysi - utalentowanej dziewczyny z KOCIEWIA (w materiale TVP mylnie podano z Kaszub) został wyemitowany 11 stycznia 2021 roku o godz. 10:15, ale można obejrzeć go również w internecie, tutaj: https://vod.tvp.pl/video/uczniowie-z-klasa,odc-5,51555575....

KRÓTKA WYPOWIEDŹ MARYSI

"Jestem bardzo zadowolona, że mogłam wziąć udział w programie "Uczniowie z klasą" i zaprezentować swoje pasje. Ogromnie się cieszę, że moja osoba zainteresowała realizatorów audycji. Muzyka jest jedną z ważniejszych części mojego życia i dziękuję, że mogłam pokazać swój świat. Co będzie to będzie, bo to Pan Bóg ustala wszystko, a ja jedynie mogę dziękować za to, co mam i starać się, by było lepiej, lepiej, coraz jeszcze lepiej.

Bardzo dużo zawdzięczam zespołowi "Lubichowskie Kociewiaki", do którego należę od drugiej klasy podstawówki. Na początku musiałam przejść casting, który razem z innymi dziewczynkami zaliczyłam pozytywnie. Oceniał nas nauczyciel muzyki i instruktor rytmiki, a wszystko działo się na oczach towarzyszących nam rodziców.

Z początku byłam nieco onieśmielona, ale stopniowo nabierałam pewności siebie i uwierzyłam, że potrafię występować na scenie i to przed coraz szerszą publicznością. Wraz z solistami naszego Zespołu systematycznie uczestniczyłam w warsztatach wokalnych prowadzonych przez pana Piotra Chrapkowskiego. Pani Bogusia zawoziła nas (co drugi tydzień) na te zajęcia do Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Dodam, że nasz akompaniator - akordeonista śp. pan Ryszard Szachta, bardzo we mnie wierzył i dopingował.

Coraz częściej śpiewałam solówki i brałam udział w różnych konkursach i przeglądach, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Dzięki Zespołowi nie tylko rozwinęłam swój talent, zyskałam obycie sceniczne, ale również otworzyłam się na ludzi. Wiele się nauczyłam; mam sporo znajomości wśród wspaniałych, wartościowych i utalentowanych osób, które naprawdę podziwiam. Zespół otworzył przede mną drzwi do rozwoju i za to jestem najbardziej wdzięczna. Nauczyłam się także pracy w grupie, skorzystałam z wielu dobrych rad. Jednym słowem, jestem wdzięczna za bardzo wiele. Oczywiście, najwięcej zawdzięczam moim Rodzicom, od których mam wiele miłości i wsparcia; dużo nauczyłam się także od starszego Rodzeństwa i za wiele jestem im wdzięczna. Jestem szczęśliwa, że mam tak liczne Rodzeństwo. Są dla mnie przykładem tak samo jak Rodzice. Dzięki nim jestem taka, jaka jestem. Bez wsparcia Rodziny i pomocy i z ich strony nie osiągnęłabym tak wiele. Wiem też, że moje młodsze Rodzeństwo teraz liczy na mnie i nie mogę ich zawieść."


Marysia i "Lubichowskie Kociewiaki"

Szczęśliwa Marysia (8 lat) wraz z koleżankami
po udanym zaliczeniu wokalno - rytmicznym.

Nasza mała bohaterka (druga z lewej strony)
 w towarzystwie koleżanek
i pana Ryszarda Szachty,
którego darzyła wielką sympatią,
podobnie, jak cały Zespół - "Brzad" 2015

Marysia oswaja przedszkolaków z burczybasem -
warsztaty regionalne w lubichowskim przedszkolu - 2016

Udany debiut Marysi (2. miejsce)
 w konkursie prozy kociewskiej i poezji śpiewanej -
Starogardzkie Centrum Kultury - 2016

Nasza Kociewianka na wielkiej scenie czuje się,
jak ryba w wodzie - 2016

Eliminacje do 23. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd
i Pastorałek w Pałacu Młodzieży
im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.
1. MIEJSCE I PRZEPUSTKA DO FINAŁU - grudzień 2016

Z Piotrem i Patrykiem - braćmi Pilackimi
w Pałacu Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
- grudzień 2016

 

Państwo Goszowie (rodzice Marysi)
wystąpili z nami w jasełkach - grudzień 2016

Serdecznie dziękujemy Pani Mireli i Panu Arkadiuszowi
za wspaniałą współpracę z Zespołem - grudzień 2016

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
im. ks. Kazimierza Szwarlika w BĘDZINIE na ŚLĄSKU -
styczeń 2017
 III nagroda dla Zespołu!

   

Marysia nie tylko pięknie śpiewa,
ale i ciekawie interpretuje prozę, co zresztą widać -
Starogardzkie Centrum Kultury - 2017

 Międzywojewódzki Festiwal Zespołów Folklorystycznych
"Brzad" - scenka z udziałem Marysi -2017
 
   

Kolejny sukces - 1. miejsce - w międzywojewódzkim konkursie
prozy kociewskiej i poezji śpiewanej -
Starogardzkie Centrum Kultury - 2019

 

Udany debiut Marysi - 2. nagroda -
na 43. Turnieju Kaszub i Kociewia w Wielu - 2020

 
   

Piknik charytatywny dla Oleńki -
najmłodszego honorowego członka naszego Zespołu.
Marysia podjęła się całej oprawie artystycznej
- Lubichowo 2020

   
 

Solo i z reprezentantami Zespołu oraz ekipą telewizyjną podczas nagrań
do programu TVP3 "Uczniowie z klasą" -
16 grudnia  2020

   
 

Nasza "Lubichowska Kociewianka" w programie TVP3
 "Uczniowie z klasą"
wyemitowanego 11 stycznia 2021 roku.

                                                       Marysiu, Gratulujemy!